Ziwi Peak nikdy nepoužívá glycerin

POUŽITÍ GLYCERINU V SUŠENÉM MASE U JINÝCH ZNAČEK – ZIWI PEAK NIKDY NEPOUŽÍVÁ GLYCERIN

PROČ ZIWI PEAK NIKDY NEPOUŽÍVÁ GLYCERIN?

Glycerin nemá žádnou užitečnou nutriční hodnotu ani pro kočku nebo psa. Je používán výhradně jako podpůrný prostředek pro rychlejší sušení a zvýšení zisku na úkor kvality.

CO TO JE GLYCERIN

Glycerin (glycerol) je bezbarvá kapalina bez zápachu. Jedná se o vedlejší produkt při výrobě mýdla nebo biopaliv. Často je přidáván do krmiv a pamlsků pro domácí zvířata a to především z těchto důvodů:

  • Jako sladidlo
  • Jako pojivá složka v krmivu nebo v pamlscích
  • Pomáhá udržovat krmivo měkké a žvýkací
  • Potlačuje růst plísní
  • Podpůrný prostředek pro zvýšení zisku na úkor kvality

 

VÝHODY A RIZIKA GLYCERINU

Mnoho výrobků pro domácnost obsahuje glycerin – pleťová mléka, šampony i třeba zubní pasty. Přidává se do těchto produktů, protože se jedná zvlhčovadlo - látku, která udržuje vlhkost v pokožce.

Při výrobě krmiv pro domácí zvířata je glycerin používán především pro obecně známé výhody jako je pojivo, sladidlo a levné vyplnění krmiva. Přestože je rostlinný glycerin obecně uznáván jako bezpečný FDA, samotným zvířatům nic nepřináší.

Avšak někteří výrobci krmiv ho používají, Glycerin je vedlejším produktem při zpracování biopaliv. Takto získaný glycerin obsahuje velké množství zbytkového metanolu a sodíku. Metanol je bezbarvá, těkavá, hořlavá a jedovatá tekutá chemikálie. Jeho hlavní použití je do paliva, rozpouštědel a nemrznoucích směsí. Používá se také při výrobě výbušnin. Neexistuje žádný publikovaný výzkum o použití a bezpečnosti surového glycerinu z biopaliv v krmivech pro zvířata.

GLYCERIN: levnější než maso

Naše maso a vnitřnosti pocházející z kvalitních farmových chovů (chovaných a krmených na zelených loukách) jsou výrazně dražší surovinou. Někteří výrobci krmiv proto používají glycerin jako levný způsob, jak vyplnit krmivo a tím si zvýšit výnos. Vzhledem k tomu, že podle zákona musí výrobci krmiv uvést všechny složky podle množství v krmivu (od nejvyššího a po nejnižší), je velice jednoduché si udělat představu o množství použitého glycerinu ve srovnání s použitým masem a to podle jeho místa v seznamu složení. Například tři současní výrobci prémiové značky sušeného masa označují glycerin jako svou 5. nebo 6. složku v seznamu složení.

SUŠENÉ MASO ZIWI PEAK

Například uvádíme SUŠENÉ MASO ZIWI PEAK – HOVĚZÍ RECEPTURA - prvních 8 složek (96%  z hmotnosti): hovězí maso, hovězí játra, hovězí ledviny, hovězí srdce, hovězí dršťky, hovězí kosti, hovězí plíce, novozélandské zelené mušle. Zbývající 4% obsahují malé množství inulínu z čekanky, sušené řasy (kelpu), mořské soli, petrželky a vybraných vitamínů a minerálů. Sušené maso Ziwipeak  je přirozeně konzervováno smíšenými tokoferoly (vitamín E).

Zdroje:

https://www.puritanproducts.com/resources-support/chemicals-101/usp-vs-nf/

https://thechemco.com/chemical/methanol/

https://petnet.io/

https://dogsnaturally.com