Význam kelpy - přírodní zdroj multivitamínů a minerálů

Všechny receptury sušeného masa a konzerv ZiwiPeak obsahují kelpu. Kelpa je skvělým bio zdrojem živin včetně jódu a minerálů. Při pravidelném používání odpuzuje blechy a předchází problémům s kůží, především snižuje svědění.

Co je kelpa?

Kelpa patří mezi mořské řasy, rostliny, které mají nejširší spektrum stopových minerálů a vitaminů ze všech rostlinných skupin na světě. Proto jsou ideálním přírodním zdrojem multivitamínů a minerálů. Obsahují širokou škálu živin, mají schopnost absorbovat minerály přímo z oceánu. Na rozdíl od půdních rostlin nemají kořenový systém, který by minerály absorboval. Přijímají minerály přímo z mořské vody, která je  bohatá na minerály, ve které žijí a vstřebávání probíhá přes rostlinnou tkáň.

Kelpa je největší rostlina v rodině mořských řas, která se vyskytuje nebo pěstuje jako husté lesy řas v hloubce od 8 do 30 metrů pod vodou. Vzhledem k tomu, že kelpa absorbuje minerály z oceánu, znamená to, že čím více je v nedotčené vodě oceánu, tím je vyšší kvalita stopových minerálů v rostlině.

Nutriční výhody

Kelpa je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů aminokyselin: obsahuje 25% bílkoviny a 2% tuku. Kelpa je bio zdrojem vitamínů a minerálů, tato tzv. mořská zelenina obsahuje také jód, který je nezbytný pro správnou a zdravou funkci štítné žlázy a železo k podpoře krevního oběhu.

Existuje celá řada jedlých mořských řas, ale kelpa je pro psy nejvýživnější. Najdeme v ní 60 různých vitamínů, minerálů a stopových prvků, stejně jako 21 aminokyselin. Kelpa je bohatým a přirozeným zdrojem růstových hormonů. Ovšem nejznámější je pro svůj obsah jódu, který podporuje správnou funkci štítné žlázy a stejně tak podporuje správný metabolismus.

Přínosy spojené s užíváním kelpy:

 • Reguluje činnost žláz v nadledvinách, hypofýze a štítné žláze.
 • Výborná při kožních alergií, napomáhá omezit svědění a záněty kůže.
 • Obsahuje bílkoviny a aminokyseliny, které napomáhají regeneraci tkání.
 • Obsah jódu pomáhá stimulovat činnost štítné žlázy, urychluje metabolismus a reguluje váhu.
 • Vysoký obsah vlákniny podporuje správné trávení.
 • Přispívá ke snížení zubního plaku a zubního kamene.

 

Podrobnější informace:

 • Bylo zjištěno, že kelpa přidaná do krmiva snižuje tvorbu zubního plaku a zubního kamene u psů. Švédské studie ukázaly, že kelpa omezuje zubní plak a snižuje zubní kámen během několika týdnů. Některé další výzkumy naznačují, že tento pozitivní účinek může být způsoben bakteriemi, Bacillus lichenformis, který se nachází na povrchu kelpy a uvolňuje enzym, který rozkládá povlak zubního plaku a kamene.

 

 • Kelpa je bohatá na jód. Jód je chemický prvek pomáhající předcházet hypotyreóze u psů (onemocnění štítné žlázy, což je orgán uložený na spodní straně krku. Štítná žláza vylučuje hormon thyroxin, který plní v organismu funkci stimulátoru metabolických dějů. Thyroxin je tedy důležitý pro to, aby metabolismus - zpracování živin a obecně všechny chemické děje, probíhal dostatečně rychle. Hypotyreóza znamená, že štítná žláza vylučuje tohoto hormonu málo).Bohatá směs jódu a dalších minerálů v kelpě je ideálním doplňkem pro podporu správné funkce celého žlázového systému, zejména správné funkce štítné žlázy, nadledvinek a hypofýzy. Zajišťuje, že metabolismus vašeho psa bude fungovat efektivně a tím se bude udržovat správná hmotnost psa.

 

 • Kelpa je bohatým přírodním zdrojem solí a minerálů. Rozmanitost solí a minerálů (včetně jódu, hořčíku, draslíku, železa a vápníku) podporuje správný chod celého žlázového systému psa, hypofýzy, nadledvinek a štítné žlázy, čímž dochází ke správnému chodu metabolismu. Když žlázy nefungují správně, může také dojít k nesprávnému fungování anální žlázy, což způsobuje nepříjemný zápach a nepříjemný pocit pro psa. Kelpa může být nápomocna k předcházení nepříjemného zápachu v bytě.

 

 • Kelpa snižuje svědění kůže a kožní problémy. Existují výzkumy, že kelpa ve stravě odpuzuje blechy. Kelpa je proto důležitým přírodním doplňkem v boji proti blechám nebo následné léčby. Také snižuje alergické reakce, svědění kůže a zlepšuje celkový stav kůže a srsti.

 

 • Kelpa má vysoký obsah železa a vápníku. Čímž doplňuje nutriční hodnoty krmiva, předchází nedostatku železa a zlepšuje schopnost krve absorbovat kyslík. Kelpa napomáhá urychlit zranění a vápník podporuje předcházení vzniku artitidy.

 

 • Kelpa obsahuje přírodní aminokyseliny. Aminokyseliny, zejména glycin, alanin, arginin, prolin, glutamát a kyseliny asparagové v kelpě podporují opravu tkání. Japonci již dlouho tvrdí, že konzumace mořských řas zlepšuje dlouhověkost.

 

 • Kelpa také podporuje mnoho dalších tělesných funkcí psa. Čistí trávicí systém. Protože má vysoký obsah železa, posiluje krev, což pomáhá správné činnosti srdce. U starších psů se doporučuje zejména pro posilování imunitního systému. Je také prokázáno, že při pravidelném užívání kelpy je rychlejší rekonvalescence po onemocnění nebo po operacích, protože aminokyseliny podporují opravu tkání. Kelpa podporuje dlouhověkost.