Ziwi Peak - časté otázky a odpovědi

zi

Je Ziwi Peak vhodný pro psy nebo kočky onemocněné diabetes?

Vysoký obsah sacharidů v ostatních krmivech není vhodný pro psy a kočky, kteří trpí onemocněním diabetes. Vzhledem k nízké hladině sacharidů v krmivech Ziwi Peak mnoho chovatelů psů či koček, s tímto onemocněním, krmí sušeným masem a dlouhodobě máme informace, že tito zvířata na sušeném mase Ziwi Peak prospívají. Doporučujeme, abyste přesto i s Vaším veterinářem konzultovali krmení sušeným masem Ziwi Peak. Váš veterinář zná přesný stav Vašeho miláčka.

Jak často krmit svého psa nebo kočku?

Doporučujeme krmení vašeho domácího mazlíčka dvakrát denně. Studie prokázaly, že krmení více než jednou denně může pomoci zabránit nadýmání, ale může i pomoci s problémy v chování. V případě jakýchkoliv problémů, doporučujeme konzultovat s vaším veterinářem a určit vhodný plán krmení pro Vašeho pejska nebo kočičku.

Musí se při krmení sušeným masem Ziwi Peak přidávat další potravinové doplňky?

Ne, Ziwi Peak je kompletní a vyvážené krmení ve všech fázích života a pro všechna plemena. Proto již nedoporučujeme přidávat doplňky do jídelníčku vašeho domácího mazlíčka pokud to není výslovně doporučeno veterinářem. Váš veterinární lékař by měl být informován, čím je Váš pes nebo kočka krmena.

Jak dlouho může maso z konzervy Ziwi Peak zůstat v misce mého psa nebo kočky?

V misce může zůstat nesnědené maso z konzervy max. 4 hodiny při okolní teplotě vyšší než 10 ° C. Otevřená plechovka by měla být uzavřena v chladničce mezi 4 ° - 7 ° C, maximálně po dobu 7 dní.

Proč je někdy rozdíl v barvě a struktuře sušeného masa Ziwi Peak?

Někdy si můžete všimnout, že barva nebo struktura sušeného masa má odchylky v jednotlivých balení. K tomu dochází proto, že v krmivu Ziwi Peak využíváme 100% přírodní maso a orgány, a nepoužíváme umělá plniva, barviva, barvy nebo konzervační látky. Barva a textura našeho sušeného masa je do značné míry závislá na dodané dávce masa ke zpracování, a bude se lišit v závislosti na věku zvířete, ročním období a dalších přírodních faktorech. Čas potřebný na sušení vzduchem se také liší v závislosti na právě zpracovávaném mase v každé dávce a to může vést také k rozdílům v barvě a struktuře. Složky a nutriční hodnoty v každé dávce ZiwiPeak však zůstávají stejná, bez ohledu na barvu nebo texturu jednotlivého balení.

Jaký je rozdíl mezi sušeným masem Ziwi Peak a masem v konzervě?

Jak maso z konzervy, tak i sušené maso obsahují stejné složky; Nicméně naše konzervy mají vyšší obsah vlhkosti, typicky 77,5%, ve srovnání s 13% v našem sušeném mase.

Je maso v konzervě Ziwi Peak syrové?

Všechny konzervované potraviny, a to nejen určené pro člověka, ale i pro domácí zvířata, musí být zpracovány v souladu s mezinárodními předpisy, s cílem chránit a zachovat obsah. Naše pečlivě smíchané receptur jsou umístěny do nádob za syrového stavu a poté zpracovány při minimální teplotě a času potřebného ke splnění těchto předpisů.

Proč jsou ve všech produktech Ziwi Peak zelené slávky z Nového Zélandu?

Zelená slávka (GLM) je výhradně z Nového Zélandu a je bohatým přírodním zdrojem glukosaminu, chondroitinu, glykogenu, omega 3 a omega 6 mastných kyselin, které nutričně podporují dlouhodobé zdraví kloubů, zdravou kůži a srst. Všechny ZiwiPeak receptury obsahují minimálně 3% GLM, z farmového chovu, za použití ekologicky udržitelných postupů.

Je nutné pomalu přecházet mezi jednotlivými recepturami Ziwi Peak?

V případě, že má Váš mazlíček citlivější zažívání, doporučujeme vám přechod mezi jednotlivými recepturami po dobu několika dní.

Mohou se střídat různé receptury krmiv Ziwi Peak?

Existují rozdílné názory na časté střídání bílkoviny. V případě, že pejsek nebo kočička nemají problémy s citlivým zažíváním, nebo alergické reakce na některou z bílkovin, není problémem měnit receptury Ziwipeak. Pokud se rozhodnete, že chcete pejskovi nebo kočičce měnit receptury a mají citlivější zažívání, je opět doporučován pomalejší, několika denní přechod na jinou recepturu. Tím přejdete zažívacím problémům. Přechod je doporučován několik dní až týden.

Obsahuje Ziwi Peak probiotika a prebiotika?

Probiotika jsou prospěšné živé bakterie, které žijí ve střevním traktu vašeho domácího miláčka a podporují střevní mikroflóru. Podporují přirozený metabolismus, podporují imunitu, napomáhají hojení, blokují nežádoucí bakterie, zabraňují tvorbě toxických látek. Prebiotikum je nestravitelná složka krmiva, která podporuje aktivitu střevní mikroflory. V Ziwipeaku naleznete probiotika a prebiotika, např.inulin.