Jak velké balení sušeného masa Ziwi Peak koupit?

ziwipeak_velikost_balení

Jakou velikost balení Ziwi Peak mám koupit? To je častý dotaz našich zákazníků.

Pro zajištění optimální kvality a chuti, doporučujeme spotřebovat Ziwi Peak – maso sušené vzduchem do 8 týdnů (56 dnů) od otevření. Krmivo by mělo být uchováváno v originálním obalu, obal uzavřen na rychlouzávěr, mimo přímé slunce.

Zde uvádíme 2 důvody, které byste měli zvážit při rozhodování jaké balení je pro Vás vhodné:

1) doporučenou denní dávku

2) kolik porcí je v jednotlivých velikostech balení.

Pro určení správného množství doporučené denní dávky použijte ZIWI KALKULÁTOR.

Zakladní doporučené  denní dávkování naleznete na každém balení, přesto doporučujeme navštívit náš ZIWI KALKULÁTOR, který co nejpřesněji určí denní doporučené množství krmiva s ohledem na věk, hmotnost i aktivitu psa nebo kočky.

K co nejpřesnějšímu určení denních kalorických potřeb je vhodné vědět věk, váhu a úroveň aktivity. V ZIWI KALKULÁTORU najdete následující možnosti aktivity:

Méně aktivní dospělí psi a senioři: typický domácí mazlíček – je více aktivní při hře nebo výcviku přibližně 1 hodinu  denně, jinak mají běžný nenároční režim, starší psi  – nejčastěji od 7 let, ale samozřejmě závisí na plemeni, senioři se považují ti, co vstoupí do posledních 25% své průměrné délky života typické pro dané plemeno.

Dospělí pes, průměrně aktivní: je více aktivní při hře nebo výcviku přibližně do 3 hodin denně, jinak mají běžný nenároční režim psi.

Dospělí, více aktivní psi: mají více než 3 hodiny výcviku denně, jako jsou např. agility, lovečtí psi nebo např. služební psi.

Dospělí, vysoce aktivní psi: jsou většinu dne velmi aktivní, jako jsou např. záchranářští psi, tažní psi, pastevečtí psi atd.

Štěňata (až do 12 měsíců v závislosti na plemeni): štěňata mají výrazně vyšší  kalorické nároky za den, potřebují mít správnou výživu pro růst a vývoj. Doporučujeme, abyste štěňátko vážili každý týden a podle přírůstku váhy a podle potřeby upravovali množství krmiva.

Březí feny: během posledních 5 týdnů potřebují březí feny vyšší denní množství kalorií. A to z důvodu správného vývoje očekávaných štěňátek a pro přípravu na porod.

Kojící feny: v průběhu kojení štěňat je opět potřeba vyšší přísun kalorií k udržení energie a produkce mléka pro štěňátka. Maximální laktace se odhaduje přibližně na 4 týdny od porodu.


Dávky v balení:

Chcete-li zjistit, na kolik dní budete mít balení Ziwi Peak, rozdělte hmotnost jednotlivého balení na doporučené množství krmiva. Podle toho vyberte velikost. Jen nezapomeňte, že by otevřené balení nemělo přesáhnout 56 dní.

Velikost:         gramy:            počet Ziwi odměrek v balení:

4 kg                 4000                70

2,5 kg              2500                44

1 kg                 1000                18

0,454 kg          454                  8

Pro příklad: doporučená denní dávka krmiva pro dospělého méně aktivního psa, vážícího 5 kg je: 64 gr, což je 1,25 Ziwi odměrky (je součástí každého balení).

Velikost balení: 4 kg                 4000g / 64g = 62.5 dávek

Velikost balení: 2.5 kg:             2500g / 64g = 39 dávek

Velikost balení: 1 kg:                1000g / 64g = 15.5 dávek

Velikost balení: 454 g:                454g / 64g = 7 dávek

Pes, který váží 5 kg spotřebuje 2,5 kg balení Ziwi Peak přibližně za 39 dní, což je v doporučené době po otevření balení.


Jaké jsou náklady kompletního krmiva na den?

Když víte doporučenou denní dávku, z toho víte počet porcí v balení a vydělíte cenu balení počtem porcí máte denní náklady na doporučenou dávku.

Proč je lepší použít menší balení, nepřesáhnout doporučených 56 dní od otevření?

Ziwi Peak  je zpracováván jedinečným dvoustupňovým procesem sušení vzduchem,  eliminuje patogeny a přirozeně zachovává kvalitu masa, vnitřností a dalších živin v recepturách. Jakmile je obal otevřen, může prostředí potenciálně ovlivnit kvalitu a chutnost krmiva. Naše testy ukázaly, že naše maso sušené vzduchem si zachovává svou chutnost a nutriční kvalitu, když je řádně skladován a spotřebován do 8 týdnů od otevření.

ZIWI KALKULÁTOR je určen k spočítání denní dávky pouze jako doporučené vodítko; Nutriční potřeby jednotlivých zvířat se však mohou lišit. Proto doporučujeme sledovat stav psa a upravit množství krmenípokud zjistíte, že ztrácí nebo získává váhu.