Tukový výkvět na sušeném mase Ziwi Peak

_01_ZIWI

Občas dostáváme od Vás, našich zákazníků, dotazy ohledně vzhledu sušeného masa Ziwi Peak. Zde Vám proto přinášíme odpověď v podobě krátkého textu a několika fotografií.  

Sušené maso Ziwi Peak je skutečný přírodní masný výrobek. Rozemleté syrové maso smíchané s vnitřnostmi, novozélandskou zelenou slávkou doplněné o minerály a vitamíny se rozválcuje a pomalu, dlouho, při nízké teplotě vysušuje. Výsledek má typicky drsný, texturovaný povrch s nerovnými okraji. Každá šarže proto může vypadat trochu odlišně. Je to v podstatě to, proč je sušené maso Ziwi Peak tak unikátní. V Ziwi Peak nenajdete  žádná plnidla, obilí, brambory, soli, cukry nebo dokonce dochucovadla a aroma! Nic umělého!


ZIWI PEAK S TUKOVÝM VÝKVĚTEM
Sušené maso Ziwi Peak má na povrchu velmi tenký jemný bělavý povlak, který je na dotek masný, masnější než obvykle. Jedná se o naprosto nezávadný tukový výkvět.
Co je tukový výkvět? Maso, které sušíme při výrobě Ziwi Peak, přirozeně obsahuje tuk. Obsah tuku je zásadní pro denní nutriční potřeby Vašeho psa nebo kočky. Vzhledem k tomu, že používáme 100% přírodní živočišné suroviny, někdy se stane, že tuk obsažený v sušině se objeví na povrchu jako tenký bílý povlak. Dochází k tomu mimo jiné i proto, že při výrobě sušeného masa Ziwi Peak nepoužíváme žádné barviva, konzervanty ani emulgátory. Dalším faktorem, který urychluje výkvět tuku na povrchu, jsou teplotní a skladovací podmínky.
Možná jste se již setkali podobným jevem u čokolády.
Je to bezpečné?
Ujišťujeme Vás, konzumace sušeného masa ZiwiPeak s tukovým výkvětem je naprosto bezpečné.

_02_ZIWI


ZIWI PEAK NAPADENÝ PLÍSNÍ
Výjimečně se stane, že sušené maso Ziwi Peak je napadeno plísní. Na rozdíl od tukového výkvětu vytvoří plíseň na povrchu hustou,chlupatou vrstvu. Příčinou může být poškozený obal, špatně zavřený zip na obalu, kdy se dovnitř dostane vlhký vzduch, případně i špatné skladování v blízkosti zdroje tepla. Další příčinou může být nabírání sušeného masa rukou. Doporučujeme používat lopatku, kterou obsahuje každé balení ZiwiPeaku.
Je to bezpečné?
Přestože pro většinu psů a koček by neměl být takový ZiwiPeak nijak škodlivý, rozhodně jím nedoporučujeme krmit.

_03_ZIWI