Onemocnění IBD u psů a koček

Onemocnění IBD u psů a koček

Zánětlivé onemocnění střev (IBD) je zánět žaludku nebo střev způsobený specifickou reakcí na chronické podráždění. Mezi příznaky patří (mimo jiné) průjem, zvracení, ztráta hmotnosti, únava, deprese, matná srst a bolest břicha u kočky nebo psa.

Příčiny IBD

Zatímco neexistuje žádná známá příčina IBD, přecitlivělost na bakterie a některé přísady, jako jsou umělá barviva, dochucovadla a konzervační látky, hrají často velmi důležitou roli. Potravinářské alergeny včetně bílkovin, které nejsou masového původu, dochucovadel, umělých barviv a konzervačních látek, mléčných bílkovin a lepku mohou také způsobit podráždění trávicího traktu. Samozřejmě někteří psi a kočky jsou geneticky náchylní k rozvoji IBD.

Mnoho značek krmiv pro domácí zvířata dodává do svých krmiv místo masa přísady, jako jsou zrna, obiloviny, rýže, brambory, kukuřice, mrkev a hrášek apod.,  které mohou u některých koček a psů způsobit přecitlivělost a zažívací problémy. Pravidelným podáváním krmiv s těmito přísadami může způsobit zánět žaludku a střev, což vede k IBD.

Onemocnění IBD

Při tomto onemocnění vždy doporučujeme stravu konzultovat s vaším veterinárním lékařem.

Ziwi Peak, alternativa pro zdravého krmení

V Ziwi Peak věříme v krmení, které je co nejblíže syrové stravě, která je vysoce stravitelná s vysokým obsahem masa a bez jakýchkoli přísad, umělých barviv nebo konzervačních látek nebo obilovin.

Ziwi Peak, maso sušené vzduchem obsahuje 98% masa a naše konzervy obsahují minimálně 91% masa, orgánů, kostí a zelené slávky. Naše receptury mají stravitelnost vyšší než 95%, takže vaše kočka nebo pes jsou schopni snadno strávit jídlo a získat potřebné živiny a energii z každé dávky krmiva Ziwi Peak , který poskytuje všechny správné ingredience odpovídající požadavkům na výživu koček a psů.

Při změně krmiva nezapomeňte dodržovat správný přechod, tak, abyste snížili riziko zažívacích potíží.

Názory majitelů koček a psů:

"Moje kočka má IBD a Ziwipeak je nejlepší krmivo, které jsem našla. Je alergická na většinu komerčních krmiv, ale Ziwi Peak ona miluje a skvěle po něm prospívá." Ginny, Michigan

“Ó můj bože, konečně jsem našel krmivo pro mé psy. Mám Shui-tzu  a maltézáčka. Oni neměli rádi žádné granule a klidně nejedli několik dní, nechápal jsem proč. Vyzkoušel jsem tolik značek!!! No a teď? Nemůžou se dočkat večeře, visí na mě a to doslova, opravdu Ziwi Peak miilují. Uvědomil jsem si, že předtím špatně trávili, bolelo je břicho. Už to nechci zažít s nimi nikdy více. Děkuji vám, moji kluci jsou šťastní a spokojený. Už nebudu kupovat nic jiného. Pro mého  Marley & Zoe, " Wendy, Austrálie

 

“Našemu kotěti byla diagnostikována IBD. Díky tomu ztratila značné množství své váhy. Velice jsme byli nešťastní a báli jsme se o její zdraví. Veterinář nám doporučil krmivo, ale naše kotě ho odmítalo. Manžel našel Ziwi Peak a rozhodl se, že ho vyzkoušíme.  Přiznávám se, že jsem váhala kvůli ceně. Ale naše kotě stále ubývalo na váze, nakonec jsem souhlasila, že Ziwi Peak vyzkoušíme. Za pár týdnů se naše kotě dostalo do kondice. Zároveň kvůli alergii krmíme Ziwi Peak zvěřina a náš chlupatý miláček ho miluje. Miska je hned prázdá. Je radost se dívat jak prospívá a jak se na jídlo těší. Oproti tomu, jak bylo při předchozím krmivu nešťastné, trápilo se. Pro nás je Ziwi Peak více než jen krmivo. Zachránilo nám našeho chlupatého miláčka.” – Christa, Canada

ZP_DOG_1