Natural Balance – ZDRAVÉ ZAŽÍVÁNÍ

NatBal

Stejně jako my lidé i naši domácí mazlíčci se necítí dobře, když trpí zažívacími potížemi.

Trávení našich domácích mazlíčků je ovlivněno výživou. Zažívací ústrojí zajišťuje správné absorbování živin z krmení včetně ideálního odpadu. Všechny ostatní části těla a orgány psa nebo kočky se naopak spoléhají na trávicí trakt ze kterého čerpají nezbytné živiny.

Formule Natural Balance L.I.D. podporují zdravé gastrointestinální (trávicí, zažívací potíže) fungování, jsou vysoce stravitelné a obsahují kvalitní složky v kombinaci s vlákninou.

Naše formule Natural Balance® obsahují unikátní komplexní systém vrstvení vlákniny včetně inulinů, ovesné vlákniny, hrachové vlákniny a dalších vláknin. Správně vybalancovaná rovnováha vlákniny v našich formulích Natural Balance L.I.D. prospěje vašemu psovi a kočce a optimalizuje průchod potravy ve střevech.

Přečtěte si časté dotazy našich zákazníků a odpovědi na ně. Dozvíte se, jak Vy a Natural Balance můžete společně podpořit správné trávení, zdraví, kondici a vitalitu vašeho domácího mazlíčka.

V posledních letech se lidé, chovatelé i majitelé pejsků a kočiček více začali zajímat o to, co obsahují a jaké jsou vstupní suroviny v krmivech pro zvířata. Výsledkem toho je i náš vlastní výzkum našimi odborníky na výživu ve spolupráci s uznávanými veterináři v USA. Domácí mazlíčci by se měli vyhýbat určitým složkám v krmivech. Naše formule Natural Balance  nabízejí chovatelům možnost přesně si vybrat čím krmit a vyhnout se ingrediencím, které nejsou vhodné pro psy nebo kočky.

Jak poznat, že je zažívání v pořádku?

Je důležité sledovat jak častá stolice je, její pevnost, kvalita a množství. Ideální pro dospělého zdravého psa je krmení 1 až-2x denně podle toho, co pejskovi více vyhovuje. Bez nadýmání a plynatosti. I mírně měkčí, vlhká stolice je známkou zdravého trávení.

Pes nebo kočka mají stolici 3x i vícekrát za den, je to stále považováno za zdravé trávení?

Pokud tomu tak je, je to vícekrát za den a trvá to více dní, řekněte to svému veterináři. Stolice, která je vícekrát za den může ukazovat na nějaký zdravotní problém.

Je také možné, že denní dávka je vyšší než by měla být nebo než Vašemu zvířeti vyhovuje a je potřeba dávku upravit. S úpravou denní dávky by mělo dojít i ke snížení stolice.

Co dělat v případě, že má pes nebo kočka zažívací problémy?

Pokud má Váš pejsek nebo kočička nadměrnou, měkkou nebo neobvyklou barvu stolice, prosím, poraďte se s veterinářem. V případě, že zjistíte tmavá černá zrna jako od kávy nebo jasně červené tóny, také se obraťte na veterináře. Tyto projevy mohou naznačovat problémy se zažíváním nebo jsou to projevy jiného zdravotního problému.

Co by krmivo mělo obsahovat, aby bylo podpořené správné trávení psa a kočky?

Důležitá je vysoká stravitelnost surovin. Vstupní suroviny musí být kvalitní a v kombinaci se správně vyváženou kvalitní vlákninou. Tato vybalancovaná rovnováha zajistí ideální průchod střevy a tím zdravé zažívání.

Naše  Ultra Premium Whole® Health® Formule obsahují jedinečný systém vrstvení vlákniny, který poskytuje celou řadu komplexní vlákniny včetně inulinů, ovesné vlákniny, hrachové vlákniny a dalších.

Kromě stravy existují i další faktory, které ovlivňují správné zažívání?

Ano, jedná se především o načasování a frekvenci krmení. Jakým způsobem a kdy krmíte, i to může mít vliv na zažívání.

Také v případě změny krmiva může dojít k zhoršení stolice, tato změna může trvat i 2 týdny, kdy se  střevní mikroflóra přizpůsobuje bílkovinám, tukům a vlákninám v novém krmivu, které se dostávají do tlustého střeva.

Důležité je také zajistit, aby váš mazlíček měl vždy přístup k čisté a čerstvé vodě.


 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.