Přečtěte si

Rupert.cz

Přečtěte si

O nás

Celá Rupertova smečka: vlevo Tedík, uprostřed Oliver a vpravo Rupert

Celá Rupertova smečka: vlevo Tedík, uprostřed Oliver a vpravo Rupert

Vše začalo gastronomickými problémy našeho zlatého retrievera Teddyho. Apatie k příjmání potravy v kombinaci se špatným zažíváním a jisté následky, asi nemusím pokračovat. Časté, mnohdy celonoční venčení, vyčerpaný pes, který měl skoro 10kg podváhu. Většinou jsme stejně skončili na veterinární klinice.

Hledali jsme cestu, jak z toho ven a stali jsme se odborníci na krmiva pro psy. Hledali jsme krmivo kvalitní, výživné, zdravé a zároveň krmivo vhodné pro psy s citlivým zažíváním. Zjišťovali jsme, která krmiva jsou skutečně kvalitní a u kterých je obchodní úspěch založen na nízkých cenách a marketingových strategiích. Velmi nám pomohl největší americký kynologický časopis Whole Dog Journal a jeho Top Dry Foods Review  - každoročně vydávaný seznam doporučených suchých krmiv, které prošly nejpřísnějším testováním.

Nakonec jsme objevili granule americké firmy Dick Van Patten´s Natural Balance Pet Food.

Text pokračuje ZDE


Krmivo na celý život aneb jsou granule Natural Balance vhodné i pro štěňata?

Granule Natural Balance jsou skvělé pro pejsky každého věku

Velmi často dostáváme otázku, zda jsou granule Natural Balance vhodné pro krmení štěňátka? Vždyť ostatní značky nabízejí granule pro jednotlivé fáze života pejska. Odpověď je naprosto jednoduchá. Všechna psí plemena vzešla postupnou domestikací a šlechtěním z vlka. Pes je nejstarší domestikované zvíře vůbec, doprovází člověka již minimálně 14.000 let (!). Na jejich způsobu přijímání potravy se ovšem do dnešních dní vůbec nic nezměnilo!

Podívejme se tedy do přírody: štěňata vlků  mají k dispozici naprosto stejnou převážně masitou potravu stejně jako ostatní dospělí jedinci. Neexistuje zde žádná selekce masa pro štěňata, dospělého vlka či seniora. Divoká zvířata ve volné přírodě zcela instinktivně sní potřebné množství v závislosti na jejich věku a aktivitě.

V Natural Balance jsou přesvědčeni, že příroda ví přesně, co je nejlepší, v našem případě pro psy, a ctí její zásady. Nikoli však globální společnosti, jejich marketingoví specialisté, líbivé reklamy, barevné obaly nebo právě tolik oblíbené rozdělení krmiv. Někteří výrobci dokonce nabízí krmiva pro jednotlivá plemena. Když ovšem detailně porovnáte složení jednotlivých balení, zjistíte, že se téměř neliší. Toto není cesta, kterou by se v Natural Balance vydali. Naopak věří ve filosofii, která je založena na prvotřídní kvalitě a opřena o spojení s přírodou.

Text pokračuje ZDE


KUPUJ S JISTOTOU - nezávislé testy krmiv Natural Balance
Natural BalancePro výrobce krmiv Natural Balance je zdraví a bezpečí Vašich zvířecích miláčků vždy na prvním místě. Pro potrvzení této priority se firma rozhodla k nevídanému kroku: testuje každou jednotlvou šarži krmiv před tím, než je expedována na trh. A navíc výsledky  testů zveřejňuje volně na internetu.
Výsledky těchto testů jsou k dispozici na stránce http://bwc.naturalbalanceinc.com/
Jednoduše vyhledejte druh Vámi zakoupeného krmiva či pamlsků, číslo šarže / třímístný kód / a datum  doporučené  spotřeby /best before/, který najdete na obalu produktu Natural Balance.
Standardní zkušební protokol obsahuje testy na aflatoxiny, ochratoxiny, salmonellu, E.coli O157:H7, melamin, vomitoxin, fumonisin 10/10 a zearalenony.
Produkty testuje nezávislá laboratoř Midwest Laboratories, Omaha, USA, která se specializuje na
analýzy a testy pro zemědělství, analýzy půdy, rostlinných tkání, krmiv, hnojiv, vody a mikrobiologocké analýzy potravin. Vysoce kvalifikovaní chemici a biologové pracují s nejnovějšími přístroji a metodami testování. Natural Balance disponuje také vlastními laboratořemi, kde rovněž probíhají analýzy a testování.
Podrobné informace  o  metodice testování  najdete na stránce  http://bwc.naturalbalanceinc.com/


Rupert pro kočky

Sušené maso ZiwiPeak pro kočky

Sušené maso ZiwiPeak pro kočky: zvěřina s rybou, jehněčí maso a zvěřina

Rupert.cz myslí nejen na psy a tak jsme rozšířili náš sortiment o krmiva pro kočky. Granule Natural Balance a sušené maso v podobě krmení a pamlsků a masové konzervy ZiwiPeak nyní nabízime také pro kočky.

Text pokračuje ZDE


Nová řada kosmetiky Anju Beauté s keratinem

Kosmetika Anju Beauté

Francouzská kosmetika Anju Beauté je skvělá pro psy i kočky

Šampon Anju Beauté VITAL FORCE uzdravuje a obnovuje srst. Obsahuje přírodní, rostlinný keratin, hydratační látky a provitamín B5.
Šampon Anju Beauté VITAL FORCE vyživuje srst keratinem, který uzdraví poškozenou srst. Ta je pak na dotek jemná, zdravá a lesklá.
Rozčesávací přípravek ve spreji Anju Beauté VITAL FORCE LOTION je keratinové neoplachovací mléko. Zlepšuje pružnost srsti, usnadňuje rozčesání. Vyživuje srst do hloubky a obnovuje původní, zdravou strukturu každého jednotlivého chlupu. Hydratační látky zajistí lesklý a zářivý vzhled srsti.

Text pokračuje ZDE


Tajemství ZiwiPeaku odhaleno: výroba sušeného masa ZiwiPeak na vlastní oči

Sušené maso ZiwiPeak

Sušené maso ZiwiPeak

Úmysl podívat se někdy na výrobu toho nejkvalitnějšího krmiva pro psy a kočky na světě jsem pojal v okamžiku, kdy jsem poprvé viděl tohle sušené maso pro psy a kočky před očima: ono to vonělo stejně, jako tzv. sušené indiánské maso, jerky, které si můžete koupit v obchodech s potravinami. Skvělá vůně lahůdky pro lidi, vycházející ale z krmiva pro zvířata?

Nakonec jsem jerky od ZiwiPeaku i ochutnal, a od té první zkušenosti ještě několikrát. Sušené indiánské maso je samozřejmě chutnější, ale v nouzi bych se asi se svými psy o Ziwipeak i popral. Už při prvním zkousnutí cítíte, že máte v ústech skutečné maso, které nám lidem dobře voní a specificky chutná.

Text pokračuje ZDE


Tukový výkvět na sušeném mase ZiwiPeak

Sušené maso ZiwiPeak

Sušené maso ZiwiPeak má typicky drsný, texturovaný povrch s nerovnými okraji. ZiwiPeak je skutečný přírodní masný výrobek, proto každá šarže může vypadat trochu odlišně. Občas se stane, že se na povrchu ZiwiPeaku objevý velmi tenký bělavý povlak, který je na dotek mastný. Jedná se o naprosto nezávadný tukový výkvět.

Více informací a fotografie najdete ZDE